21. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL JAZZOVÉHO PIANA - 4. KONCERT


HUDEBNÍ NOSIČE


07.12.2016 19:30  |  Nuselská radnice


Frederico Lechner  (Argentina/Španělsko)

Kuba Cichocki (Polsko) 


Federico Lechner (Argentina/Španělsko)
Federico se narodil v Argentině - v Buenos Aires v r. 1974.  Na klavír hraje od tří let. V dětství zpíval pro televizní spoty a vystupoval s klavírními recitály. Kromě toho studoval hru na klavír a hudební teorii.  V roce 1984 se jeho rodina stěhuje do Španělska.
Od patnácti začal studovat jazz a moderní hudbu, klavír a dokonce i trubku.vOd té doby hrál s mnohými z nejlepších jazzových hudebníků ve Španělsku, stejně jako s mnoha americkými umělci jako Jorge Pardo, Ximo Tebar, Antonio Serrano, Israel Sandoval, Pedro Ruy Blas a jinými, stejně jako s velkými americkými jazzovými umělci, jako např. Jerry Gonzalez, Christian Howes, Rez Abbasi. Cestoval po Evropě, USA a Jižní Americe.
Pracoval také s mnoha popovými a rockovými umělci jako pianista, producent, klávesista, aranžér, skladatel a zpěvák. Natočil více než 40 alb mnoha různých stylů, z toho má 7 alb jazzových. Navzdory svému mládí má mnoho zkušeností jako učitel improvizace, někteří jeho studenty jsou i profesionální hráči.
Jako skladatel získal dvě ocenění:
Jeho skladba "Iboga"získala první cenu za jazzovou kompozici Award "Tete Montoliu" v roce 2005, nejvýznamnější skladatelské soutěži ve Španělsku. Skladba " Conversation con Thelonius " byla vybráva jako čtvrtá nejlepší na "Tete Montoliu" v roce 2003.
Nyní je jeho hlavním projektem Federico Lechner Tango & Jazz Trio, s nímž již pět  let živě vystupuje po celém Španělsku a Argentině a nyní začal  s koncerty v severní Evropě a USA. Trio nahrálo dvě alba: "Estela" (Bost 2007) a "Beboponga" (18Chulos 2008) a také dva živé koncerty pro dva z nejvýznamnějších televizních kanálů ve Španělsku: "Fusion Sonora" (Telecinco) a "Noite de Jazz" (TVG).
V roce 2012 vyšlo jeho druhé album duo s Antoniem Serranem, "La Pareja Extraña", s nímž cestovali po celé Evropě a Americe.
V roce 2013 bylo vydáno další album „Gardelería“ s Francem Lucianim, hráčem na foukací  harmoniku, který hraje argentinské  tango a folklór", s nímž absolvovali  turné po Španělsku a Argentině.

 

Kuba Cichocki (Polsko)  
je polský pianista, skladatel a improvizátor, narozený 1984, usazený v NYC. Než přišel do USA, vystupoval a nahrával s velikány polského a evropského jazzu jako jsou Michael Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namyslowski, Aga Zaryan; Jaromir Honzak, Zbigniew Wegehaupt a dalšími. Zúčastnil se významných evropských jazzových festivalů - XIV Trenčín Jazz Festival - Jazz Under The Castle 2007, Jazz Bez Festival (Ukrajina), International Krokus Jazz Festival (Jelenia Gora v Polsku) a dalších festivalů v Německu, na Islandu, v Česku a v Maďarsku. V posledních několika letech je aktivní na newyorkské scéně a zároveň se svým triem, kvartetem a kvintetem koncertuje i v jiných zemích, například v roce 2014 v Číně a v Jižní Koreji. Spolupracuje také s rozličnými mainstreamovými a avantgardními jazzovými hudebníky a skupinami jako je pětinásobný nositel Grammy John Benitez, Pat O'Leary, Westchester Jazz Orchestra, Flin van Hemmen a jiní. Vystupuje na známých newyorkských pódiích jako je Shapeshifter Lab, Spectrum, Launch Pad, The Shrine, Something Jazz, Terraza 7, Silvana.

vvstupenky za 200,- Kč na jednotlivý koncert nebo 500,- Kč na všechny 4 koncerty festivalu si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…