AMC TRIO A ĽUDOVÁ HUDBA STANA BALÁŽA: AD FONTES (Slovensko)


HUDEBNÍ NOSIČE


24.04.2018 19:30  |  Nuselská radnice


http://www.pjmusic-eshop.cz/koncerty/amc-trio-a-ludova-hudba-stana-balaza/AMC Trio a  Ľudová Hudba Stana Baláža : AD FONTES (Slovensko)

Peter Adamkovič - klavír / Martin Marinčák - kontrabas / Stanislav Cvanciger -  bicí / Stanislav Baláž -  housle, zpěv / Michal Germuška - akordeon, zpěv / Peter Germuška - cimbál, zpěv / Jozef Franek - viola,zpěv / Jozef Hrušovský - kontrabas, zpěv / Valéria Stašeková - sólový zpěv, jako host

Koncert je součástí koncertní série

 


východoslovenské lidové písně z šarišského regionu v úpravě AMC Tria a Ľudovej Hudby Stana Baláža /LHSB/.

AMC trio: Společná kariéra těchto tří hudebníků začíná v roce 1993, kdy se jako začínající hudebníci rozhodli zúčastnit soutěže mladých jazzových skupin a začali zkoušet repertoár. Na zmíněné soutěži získali jednu z hlavních cen a to byl pro ně vynikající začátek. Postupně se AMC trio orientuje výhradně na interpretaci autorské hudby, pod kterou se podepisují všichni členové. Ve svých kompozicích často překračuje rámec zažitých jazzových postupů a sahá i po mimojazzových hudebních zdrojích. Velký důraz klade na melodičnost skladeb a jejich výrazné motivické zpracování. Hudba AMC tria čerpá z různorodosti a elegantní zpěvnosti předkládaných témat inspirovaných například i populární hudbou, nebo nápěvy z východoslovenského folklóru.
AMC trio není triem jednoho lídra, ale triem tří rovnocenných členů, jejichž vzájemná odlišnost se spojuje do vyváženého celku. Trio během své existence spolupracovalo s mnoha hosty. 

Umělecké výsledky ĽH Stana Baláža v oblasti interpretace šarišské lidové hudby přesvědčili kritiky a veřejnosti o nepopiratelných kvalitách a v současnosti patří k vyhledávaným kapelám východního Slovenska, která doprovází sólisty - zpěváky a pěvecké skupiny na hudebních nosičích, koncertech folklórní hudby a festivalech, nebo účinkuje na samostatných hudebních produkcích a událostech. V roku 2007 vydala kapela svoje profilové CD s názvem: Muzikanci raslavicke. Dalších 30 CD nahrála v spolupráci s jinými sólovýmí zpěváky a pěveckými skupinami např. z Mestiska, Hertníka, Župčian, Kapušian, Kračúnoviec, Okrúhleho, Torysiek, Hermanoviec atd. Dalším reprezentačním hudebním projektem lidové hudby je vydařený a úspěšný zvukový nosič autorských písní Jána Šoltésa s nejznámějšími sólovými zpěváky východního Slovenska a titulem Ked ja nadešol do kraja.  V roce 2014 vyšlo profilové studiové albem Ľudovej hudby Stana Baláža  s názvem V Raslavicoch bije banda.

vstupenky v ceně 300,- Kč zde

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny a to bez udání důvodu.


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…