BANDA (Slovensko)


HUDEBNÍ NOSIČE


24.10.2018 19:00  |  Divadlo U hasičů


Banda (Slovensko)

Samo Smetana (housle, mandolína, buzuki, tamburína, zpěv) / Alžbeta Lukáčová (cimbál, heligónka, perkuse, zpěv) / Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, zpěv) / Peter Obuch (kontrabas, zpěv) / Igor Ajdži Sabo (bicí, perkuse, zpěv) / Eva Brunovská (zpěv, klávesy)

koncert je spojen se křtem CD Banda - Telegrafy

Koncert je součástí koncertní série

za podpory:


BANDA je slovenská world music skupina, která vznikla v roce 2003 a od té doby se snaží jít vlastní cestou v chápání tohoto žánru. Základním hudebním zdrojem je pro kapelu slovenská lidová hudba, kterou s požitkem hudebníci míchají se zahraničním a multižánrovým materiálem.  Pro kapelu je důležité důvěrné poznání lidové hudební tradice. Nezajímá ji jen melodie a text písně, ale i lokální podoby nářečí, způsob vedení vícehlasu, harmonizování a rytmizování lidových muzikantů.

Banda při své produkci používá akustické nástroje a sample akustických nástrojů. Využívá bohaté vokály s respektem k tradici a lokálním zvláštnostem, ale i ve zcela nové, originální podobě.
K dosavadním nejvýznamnějším vystoupením patří: festival Pohoda Trenčín, Loděnice Piešťany, NAY taneční dům, Folklorní festival Východná, série koncertů v norském Trondheimu. Za úspěch skupina považuje například účast na prestižním festivalu world music v Rudolstadtu v Německu, vícekrát kapela zahrála na Folklových prázdninách v Náměšti nad Oslavou  a world music festivalu Mikołajki folkowe v polském Lublinu. Zdařilé byly i koncerty v italských městech Brendola, Viggiano a Magliano, v ukrajinském Lvově, německém Plauen, ve Vídni a v Krakově. Vloni se zůčastnili Womexu, hudebním veletruhu v Katovicích.

Banda na videu

https://www.facebook.com/events/455813281606306/

Vstupenky je možno zakoupit v předprodejích: Ticketportal, Ticketmaster, TicketArt a GoOut a na místě před koncertem

pro studenty a důchodce je cena vstupenky 120 Kč (pouze na místě před koncertem)

Koncert z verejných zdrojů podpořil slovenský "Fond na podporu umenia"

 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…