BEATRIZ NUNES / PAULA SOUSA / ANDRÉ ROSINHA (Portugalsko)


HUDEBNÍ NOSIČE


Beatriz Nunes / Paula Sousa / André Rosinha (Portugalsko)

Beatriz Nunes - zpěv / Paula Sousa - piano / André Rosinha - kontrabas

Koncert je součástí koncertní série

ve spolupráci s 


Trio, které tvoří Beatriz Nunes (zpěv), Paula Sousa (klavír) a André Rosinha (kontrabas), představí živě album À Espera do Futuro ("Touha po budoucnosti") vydané v dubnu 2021.

V triu se setkávají zpěvačka Beatriz Nunes, která v roce 2012 zahájila svou kariéru jako zpěvačka skupiny Madredeus a v roce 2018 byla se svým debutovým albem oceněna v žebříčku Europe Jazz Media Chart, dále jazzová pianistka Paula Sousa, která vystudovala Berklee College of Music a kterou časopis Time Out v roce 2020 vyzdvihl jako jednu z nejvýznamnějších jazzových pianistek na portugalské scéně, a kontrabasista André Rosinha, který je od roku 2015 součástí projektů Salvadora Sobrala a hrál také s Máriem Laginhou a Pericem Sambeatem.

Album À Espera do Futuro, které předvede trio na živo, vzniklo v době pandemické výluky, kdy bylo možné pozorovat vznik několika společenských a politických jevů, které inspirovaly devět původních písní se slovy i beze slov. Výsledkem je znamenité spojení jazzu a portugalské hudební tradice.

https://www.youtube.com/watch?v=qnuGxyJYAhA

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…