DANIEL PEREZ, JOHN PATITUCCI & ADAM CRUZ TRIO (Spojené státy)


HUDEBNÍ NOSIČE


Daniel Perez, John Patitucci & Adam Cruz Trio (Spojené státy)

Daniel Perez - piano / John Patitucci - kontrabas / Adam Cruz - bicí

Koncert je součástí koncertní série


Jedna z nejklasičtějších jazzových formací, trio piano/basa/bicí, v podání tří mistrů svých nástrojů. Danilo Pérez, John Patitucci a Adam Cruz spojují individuální kvality se vzájemným uměleckým poznáním, které z tohoto tria dělá skvělou malou kapelu. Pérez a Patitucci byli dlouhá léta členy skvělého kvarteta Waynea Shortera.

Jako sólový umělec i jako spolupracovník jazzových velikánů od Dizzyho Gillespieho po Wayna Shortera je panamský pianista a skladatel Danilo Pérez, držitel ceny Grammy, již více než tři desetiletí považován za jednu z nejkreativnějších sil současné hudby. Pérezova globální jazzová hudba, jejímž základem je jazz, je směsicí panamských kořenů, latinskoamerické lidové hudby, západoafrických rytmů a evropského impresionismu - propaguje hudbu jako most bez hranic a mnoha dimenzí mezi všemi lidmi. Od roku 1993 Pérez vydal dvanáct alb, která mu vynesla uznání kritiky a četná ocenění po celém světě. Je držitelem stipendia Spojených států amerických za rok 2018 a ceny Smithsonian Legacy Award za rok 2009.

Téměř dvě desetiletí Pérez vystupoval po boku basisty Johna Patitucciho jako pianista a hudební ředitel Wayne Shorter Quartetu. Kvarteto se proslavilo téměř telepatickým způsobem hudební komunikace a v roce 2019 získalo cenu Grammy za nejlepší jazzové instrumentální album za nahrávku EMANON vydanou společností Blue Note Records. Patitucci se poprvé celosvětově proslavil v polovině 80. let, kdy mu spolupráce s Chickem Coreou pomohla dostat se do popředí jazzového světa. Patitucci nahrával a vystupoval po celém světě se svou vlastní kapelou a s bezpočtem jazzových velikánů, popových i klasických umělců.

Bubeník, skladatel a pedagog Adam Cruz se narodil v New Yorku a je zásadní tvůrčí silou na mezinárodní jazzové scéně. Vede vlastní skupinu, je nedílnou součástí tria renomovaného pianisty Danila Péreze a pravidelně spolupracuje s umělci, jako jsou Tom Harrell, The Mingus Big Band, Joey Calderazzo, Chris Potter, Steve Wilson a Edward Simon. Adam v současné době vyučuje na CCNY a Berklee Global Jazz Institute.


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…