EMIL BRANDQVIST TRIO


HUDEBNÍ NOSIČE


Emil Brandqvist - bicí
Tuomas A. Turunen - klavír
Max Thornberg - kontrabas

koncert je součástí koncertní série  


EMIL BRANDQVIST TRIO

Během posledních několika let dokázal bubeník Emil Brandqvist ze švédského Göteborgu, že patří mezi evropskou jazzovou špičku; jeho trio hraje pokojné, barvité, jímavé melodie a zvuky, které si posluchači přisvojí. Spolu s pianistou Tuomasem Turunenem z Finska a kontrabasistou Maxem Thornbergem ze Stockholmu tvoří výborné skandinávské trio, které přes veškeré své nordické kořeny dokazuje, že má blízko k takovému jazzu, který proslavila slavná tria v USA. Jejich koncert září solidními skladbami, ustáleným soundem, na kterém rozhodně trio předvádí, co umí. 

Emil Brandqvist je bubeník, skladatel a kapelník. Žije v Göteborgu, kde také absolvoval studia na Academy of Music and Drama. Podílí se na mnoha různých projektech, ať už jako bubeník nebo jako skladatel, je také autorem hudby k filmům.

Tuomas A. Turunen je ceněným finským jazzovým pianistou. Je známý jako sólista a jako člen několika severských jazzových skupin, zejména Emil Brandqvist Trio, Skalle & Sharon a Kauhukakara. Je častým hostem špičkových jazzových akcí ve Finsku, stejně jako na různých evropských festivalech i na africkém kontinentu, např. na Jazz Dakar Festivalu a v legendárním jazzovém klubu Rainbow v Jižní Africe. Tuomas žil od roku 2004 do roku 2009 ve Švédsku a studoval jazzový klavír na Hudební akademii v Göteborgu, kde byli jeho učiteli Lars Jansson a Anders Jormin. Po získání „Master of Music“ v roce 2009 odjel do Francie, kde se živil jako nezávislý hudebník, skladatel, podnikatel a pedagog. Tuomas získal v r. 2009 Jazz stipendium od Royal Swedish Academy of Music. V roce 2010 vyhrál zvláštní cenu poroty v klavírní soutěži na Montreux Jazz Festivalu.

Max Thornberg se narodil ve švédském Halmstadu v roce 1985. Absolvoval  Royal College of Music ve Stockholmu, kde také od roku 2007 bydlí. Je kontrabasista a skladatel. Vystupoval s řadou nejlepších švédských jazzových hudebníků. Max pravidelně vystupuje po celém Švédsku, ale také v Dánsku a Německu.

https://www.facebook.com/emilbrandqvisttrio/videos/1024687114233836/

https://www.youtube.com/watch?v=JmGGpoBmpP0
https://www.youtube.com/watch?v=okN08UNf4XI
https://www.youtube.com/watch?v=lNmYNRj6Mfw

 

vstupenky za 300,- Kč si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz

vstupenky na místě 350,- Kč

Klub 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…