12. FREE JAZZ FESTIVAL - 1. KONCERT


HUDEBNÍ NOSIČE


23.06.2017 19:00  |  Klub Kaštan


12. FREE JAZZ FESTIVAL - 1. KONCERT

Honzák & Bárta (CZ)

(Jaromír Honzák – db, Marcel Bárta – sax)

Trio Dikeman /van der Weide/Kugel (US/NL/DE)

(John Dikeman – sax, Raoul van der Weide – db, Klaus Kugel – dr)


HONZÁK & BÁRTA

Letos padesátiosmiletý kontrabasista Jaromír Honzák je stálicí české jazzové a nejen jazzové scény. Hraje v různých formacích včetně časté spolupráce se zahraničními jazzmany. Dlohodobě se věnujie též pedagogické činnosti.

O patnáct let mladší Marcel Bárta hraje mimo jiné v Honzákově souboru Face of The Bass. Spolupracuje s mnohými českými a zahraničními hudebníky. Je spoluzakladatem Vertigo Quintetu.

Oba si občas udělají výlet do free jazzu.

 

DIKEMAN - KUGEL - VAN DER WEIDE

Během posledních několika let se v Holandsku žijící, americký saxofonista John Dikeman stal jedním z mladých představitelů holandského jazzu a improvizované hudby. Je znám pro svou bezmeznou energii, jako člověk a jako hudebník, pro své rozmanité projekty a živelný sound. I ve své kapele ukazuje Dikeman mnohostrannost. Trio zkouší podnikat výzkumné výpravy do tvrze soundu. Každý člen kapely vycítí, který sound zrovna potřebují a tím po celou dobu zaručují intenzivní empatii. Vedle Johna Dikemana v triu vystoupí bubeník Klaus Kugel a kontrabasista Raoul van Der Weide.

 

zlevněné vstupenky v ceně 50 Kč na (jednotlivý koncert) nebo 75 Kč (na oba koncerty) možno objednat na objednavka@jmw.cz


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…