GEORGE MRAZ & CAMILLA MRAZ TRIO WITH GUILLERMO MCGILL


HUDEBNÍ NOSIČE


George Mraz - kontrabas
Camilla Mraz - piano
Guillermo Mc Gill - bicí

koncert je součástí koncertní série 


Basista George Mraz, pianistka a vokalistka Camilla Mraz a bubeník Anthony Pinciotti hrají a komponují zcela unikátní hudbu, vzrušující, budící úžas technickou vynalézavostí světové úrovně a inspirační lyričností.

George Mraz začínal s houslemi v sedmi letech a s jazzem na střední škole. Studoval hru na basu na pražské konzervatoři v letech 1961-1966. Už tehdy hrál a nahrával s top jazzovými skupinami v Praze.
Po studiích odešel do Mnichova a hrál v klubech po celém Německu a střední Evropě s hudebníky jako Benny Bailey, Carmel Jones, Leo Wright, Mal Waldron, Hampton Hawes, Jan Hammer, Clifford Jordan a další.
V roce 1968 dostal stipendium na Berklee College of Music v Bostonu. Tam doprovázel v jazzklubech mezi jinými umělce jako Clark Terry, Herbie Hancock, Joe Williams a Carmen McRae. V zimě 1969 mu zavolal Dizzy Gillespie, aby se připojil k jeho skupině v New Yorku. Po několika týdnech s Dizzym se rozjel na dvouleté turné s Oscarem Petersonem. Poté pracoval šest let s Thad Jonesem / Mel Lewis Orchestrem. Koncem 70.let byli jeho zaměstnavateli  Stan Getz, New York Jazz Quartet, Zoot Sims, Bill Evans, John Abercrombie, zúčastnil se několika turné s Phillip Morris All Stars, a přes deset let cestoval s Tommy Flanaganem. Potom ho angažovali Joe Henderson, Hank Jones, Grand Slam (Jim Hall, Joe Lovano, Lewis Nash), Directions In Music s Herbie Hancockem, Michael Brecker a Roy Hargrove, Mc Coy Tyner, Joe Lovano a Hank Jones, Manhattan Trinity a mnozí jiní.
Vlastní kvarteto založil společně s pianistou Richie Beirachem, bubeníkem Billy Hartem a lyrickým tenorem Richem Perrym, měl i trio bez klavíru s Perrym a Joey Baronem a další kvarteto s Davidem Hazeltinem.
„George zahraje vždy přesně tu správnou notu, kterou chcete slyšet”, říká Beirach, a „hraje na basu, jako by byla jeho vynález.” A dělá to, aniž by na sebe přitahoval pozornost, a ačkoliv jeho přítomnost jde těžko zatajit, jeho smysl pro to, co je přiměřené, je tak jistý, že prostě není vidět.
George Mraz nahrával společně s umělci a orchestry jako Oscar Peterson, Tommy Flanagan, Roland Hanna, Hank Jones, Charles Mingus, Thad Jones/Mel Lewis Orchestra, NYJQ, Lionel Hampton, Woody Herman, Toshiko Akioshi, Kenny Drew, Barry Harris, George Cables, Tete Montoliu, Jimmy Rowles, Kenny Barron, Larry Willis, Richie Beirach, McCoy Tyner, Adam Makowicz, Jimmy Smith, Stan Getz, Zoot Sims, Pepper Adams, Art Pepper, Warne Marshe, Phil Woods, Grover Washington Jr., Archie Shepp, Dave Leibman, Joe Lovano, Jim Hall, John Abercrombie, Kenny Burrell, Larry Coryell, Dizzy Gillespie, Chet Baker, Art Farmer, Jon Faddis, Jimmy Knepper, Bob Brookmeyer, Jon Hendricks, Carmen McRae, Helen Merrill, Elvin Jones a mnoho dalších.
Jeho vlastní alba jsou: „Catching Up” u ALFA Records Jazz, „My Foolish Heart”, „Bottom Lines”, „Duke’s Place” a „Morava”, všechny vydané u Milestone Records. Nahrávka Kvarteta George Mraze „Jazz at Prague Castle” vyšla u Multisonic (2012) a CD George Mraze a Davida Hazeltinea „Your Story” u Cube-Metier.

Camilla Mraz - pianistka, vokalistka, skladatelka je nedílnou součástí mezinárodní hudební scény již více než 20 let. Objevila se na mnoha významných jazzových festivalech, v koncertních sálech a klubech po celém světě. Camilla spolupracuje také se svým manželem, žádaným jazzový basistou Georgem Mrazem. Jejich domovem je dnes New York.
Česká rodačka si už ve čtyřech letech zamilovala piano. Začala komponovat v pěti letech. Na Pražské konzervatoři studovala hru na piano u Michala Rezka. V Německu pak získala titul na Hudební jazzové akademii v oborech kompozice, jazzové piano a zpěv. Vliv na ni měl styl jazzového pianisty 60.let Paula Bleye i klasická hudba.
Jako skladatelka komponovala hudbu k několika filmům. Žila v Evropě, ale zaměstnávala ji vrcholná filmová a televizní studia nejen pro její hudební ale i herecký talent. Naposledy ve filmu, který se natáčel v New Yorku (v lednu 2014), předvedla svou vokální způsobilost v roli jazzové legendy Blossom Dearie.
V posledních deseti letech cestovala a nahrávala s vlastními kapelami po Evropě a Asii. Vydala 12 CD s vlastní od srdce jdoucí hudbou v pianovém sólu i s kapelami.
Camilla Mraz nabízí fascinující, kritiky oceňovaný, hudební zážitek. Její sound oslovuje nové publikum posluchačů, kteří neví, co je to jazz. Její hudba je srozumitelná a přístupná, složitost nevytváří komplikované vrstvy notového záznamu, nýbrž několikanásobné vrstvy emocí, které přitahují představivost milovníků hudby na celém světě.
Posledních dvacet let se pohybovala v zahraničí, na turné nebo na pozvání a vystupovala nebo nahrávala s jazzovými ikonami, jako George Mraz, Al Foster, Matt Wilson, Lew Soloff, Anthony Pincciotti, abychom jmenovali alespoň některé. Její mezinárodní vystoupení na koncertních a festivalových scénách zahrnují Kennedy Center, Lincoln Center, Montreux, Burghausen, The Gilmore, Spoleto Arts, Montreal, Monterey, North Sea, Stuttgart, Pori, San Francisco, Ottawu, Záhřeb, Perth, Brisbane, Rouen, Cannes, Sardinii, Rochester, Wigan, Poznan, Estoril, Palermo, Inverness, Cor. V Durbanu a Johannesburgu v Jižní Africe s velkým symfonickým orchestrem. Její turné ji zavedla do Německa, Rakouska, Srbska, Polska, Švýcarska, Rakouska, Itálie, Chorvatska, Francie, Belgie, Česka, Nizozemska, Norska, Švédska, Dánska, Řecka, Austrálie, Japonska, Španělska, Portugalska, Jižní Afriky, Anglie, Irska, Skotska, Kanady a USA.

 

https://www.facebook.com/events/1850461705242678/

https://www.youtube.com/watch?v=C0DwkItHPt8
https://www.youtube.com/watch?v=uFABB2ypces

vstupenky za 300,- Kč si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…