ITAMAR BOROCHOV QUARTET


HUDEBNÍ NOSIČE


02.05.2017 19:30  |  Nuselská radnice


Itamar Borochov - trubka
Rob Clearfield  – klavír
Avri Borochov – kontrabas
Jay Sawyer – bicí

koncert je součástí koncertní série  


V Izraeli narozený brooklynský trumpetista a skladatel Itamar Borochov je pojítkem mezi Manhattanem a severní Afrikou, moderním Izraelem a starověkou Bucharou, oslavuje elegantní sofistikovanost, tradici Středního východu a country blues. Kdekoliv se octne, přináší s sebou unikátní sound. Hledání vlastních kořenů ho přivedlo od jazzu, kterým je obklopen, k rostoucí zálibě v arabském a panafrickém hudebním cítění – přirozené sadě zvuků pro skladatele trumpetistu vyrůstajícího v Jaffě, městě s integrovaným muslimským, židovským a křesťanským obyvatelstvem.    
Po spolupráci s takovými legendami jako Curtis Fuller a Candido Camero a po aranži a koprodukci glorifikované world music senzace Yemen Blues, vydal se Borochov vlastní cestou. Jeho kritiky oceněná debutová nahrávka „Outset” (2014) se dostala na žebříček New York City Jazz Record’s Best of 2014 a jeho další album „Boomerang” byl vybrán jako „překvapení měsíce” Jazz Magazinem. Okouzlující sound a virtuózní hudební interpretace uchvacují posluchačstvo na celém světě. 
Borochov vystupoval mezinárodně na prestižních scénách a festivalech v Lincoln Center (NY), Kennedy Center (Washington DC), Summer Stage - Central Park (NY), Roskilde Festival (Dánsko), Ethno Port Festival (Polsko), Montreal Jazz Festival, Moscow Jazz Festival a dalších. Zúčastnil se důležitých konferencí jako APAP, Babel Med, Womex a Jazzahead.

https://www.facebook.com/events/370795869961486/

https://www.youtube.com/watch?v=mVbz0WFOY08
https://www.youtube.com/watch?v=O4-rE0zFTOs

vstupenky za 300,- Kč si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz 

nebo zakoupit v předprodejích:

GoOut

Ticketpro

Ticketportal

Ticket Art

 

Klub 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…