JOOLAEE TRIO (Irán / Německo)


HUDEBNÍ NOSIČE


15.06.2023 19:30  |  Chodovská tvrz


Joolaee Trio (Irán / Německo)

Misagha Joolaee – kamancheh(*) / Schaghajegh Nosrati – klavír / Sebastian Flaig - perkuse

Koncert je součástí koncertní série


Joolaee Trio

Misagha Joolaee – kamancheh(*) / Schaghajegh Nosrati – klavír / Sebastian Flaig - perkuse

Na základě dlouholeté spolupráce virtuosa na kamancheh Misagha Joolaeeho v kamancheh-klavírním duu s Schaghajegh Nosrati a v kamancheh-perkusivním duu s Sebastianem Flaigem vzniklo v roce 2021 Joolaee Trio a v následujícím roce slavně debutovalo na festivalu v Rudolstadtu. Hudební spektrum tria sahá od rytmické originality k lyrickému vyprávění, od virtuózních běhů k dechberoucímu tichu. Hudba tria Joolaee je utvářena různými perskými, klasicko-evropskými a současnými vlivy a z hudebního dialogu se vyvíjí vlastní jazyk a zvukovost. vzniklo v roce 2021

Misagh Joolaee je jedním z nejvyhledávanějších virtuózů na kamancheh své generace. Jeho nahrávky, které již dvakrát získaly Cenu německé hudební kritiky, byly vysoce hodnoceny mezinárodním tiskem. V roce 2021 ho Cappella Amsterdam pozvala na turné po Nizozemsku, včetně vystoupení v Muziekgebouw Amsterdam a na November Music Festival.

Schaghajegh Nosrati je ve světě klasické hudby známá především díky intenzivnímu studiu hudby Johanna Sebastiana Bacha. Pravidelně ji můžeme slyšet jako sólistku na mezinárodních pódiích a již několik let intenzivně spolupracuje se sirem Andrásem Schiffem, který ji v roce 2018 pozval do Cappella Andrea Barca na evropské turné, v jehož rámci vystoupila například v Elbphilharmonie Hamburg a Musikverein Vídeň. Kromě toho je Schaghajegh Nosrati od roku 2020 asistentem sira Andráse Schiffa na Barenboim Said Academy v Berlíně.

Sebastian Flaig z Freiburgu studoval etnické bicí nástroje a jazzovou bicí soupravu na Hochschule für Musik v Lipsku. Aby prohloubil své znalosti orientálních bicích nástrojů, žil rok v Istanbulu a studoval u virtuosa darabuky Misirliho Ahmeta. Jeho stylové spektrum sahá od orientální hudby přes jazz a soudobou hudbu až po starou hudbu v různých seskupeních, jako jsou Taner Akyol Trio, Maya Youssef, Ensemble Resonanz, Mysteries of Bulgarian voices atd. V roce 2017 získalo CD "Syrian dreams" Mayi Youssef Cenu německých hudebních kritiků, stejně jako debutové CD "Ferne" v roce 2019 dua s Misagh Joolaee.

(*)Kamancheh je íránský smyčcový smyčcový nástroj používaný v perské, ázerbájdžánské, arménské, kurdské, gruzínské, turkmenské a uzbecké hudbě s drobnými odchylkami ve struktuře nástroje. Kamancheh souvisí s rebabem, který je historickým předkem kamancheh a skloněné byzantské lyry.

https://youtu.be/z3wvSRL7ntM

https://youtu.be/SourWH4L20s

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…