KUBA CICHOCKI TRIO


HUDEBNÍ NOSIČE


09.12.2016 19:30  |  Nuselská radnice


Kuba Cichocki - piano
Jaromír Honzák - kontrabas
Radek Němejc - bicí


Kuba Cichocki (Polsko)  
je polský pianista, skladatel a improvizátor, narozený 1984, usazený v NYC. Než přišel do USA, vystupoval a nahrával s velikány polského a evropského jazzu jako jsou Michael Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namyslowski, Aga Zaryan; Jaromir Honzak, Zbigniew Wegehaupt a dalšími. Zúčastnil se významných evropských jazzových festivalů - XIV Trenčín Jazz Festival - Jazz Under The Castle 2007, Jazz Bez Festival (Ukrajina), International Krokus Jazz Festival (Jelenia Gora v Polsku) a dalších festivalů v Německu, na Islandu, v Česku a v Maďarsku. V posledních několika letech je aktivní na newyorkské scéně a zároveň se svým triem, kvartetem a kvintetem koncertuje i v jiných zemích, například v roce 2014 v Číně a v Jižní Koreji. Spolupracuje také s rozličnými mainstreamovými a avantgardními jazzovými hudebníky a skupinami jako je pětinásobný nositel Grammy John Benitez, Pat O'Leary, Westchester Jazz Orchestra, Flin van Hemmen a jiní. Vystupuje na známých newyorkských pódiích jako je Shapeshifter Lab, Spectrum, Launch Pad, The Shrine, Something Jazz, Terraza 7, Silvana.

Jaromír Honzák (Česko)
se narodil 31. 8. 1959 v Litoměřicích. Honzák se brzy stal univerzálním a vyhledávaným doprovazečem, jehož talentu využily během let osobnosti jako Karel Růžička, Emil Viklický, Vojtěch Eckert nebo Luděk Švábenský, ale také bratři Ebenové nebo Iva Bittová. Mezi zahraniční osobnosti, které měl možnost doprovázet, patří např. Art Farmer, Phil Wilson, Don Friedman, Alan Praskin, Giovanni Basso, Amina Claudine Myers nebo Victor Lewis.
V roce 1989 obdržel Honzák stipendium z Berklee College of Music, kde studoval 3 semestry. Mezi jeho spolužáky a spoluhráči byli např. Jorge Rossy, Kurt Rosenwinkel, Roy Hargrove, Mark Turner nebo Chris Cheek.
Po návratu z USA hrál Honzák často v Polsku, kde jej jeho spolužák z Berklee Kuba Stankiewicz představil celé řadě polských jazzmenů. Byli to např. Zbigniew Namyslowski, Krzesimir Debski, Janusz Muniak, Greg Nagorski nebo Piotr Baron.
V té době také Honzák začal rozvíjet své vlastní hudební představy. Na jejich realizaci se podíleli jak zahraniční hudebníci - Poláci Kuba Stankiewicz, Piotr Baron, Michal Tokaj a Lukasz Zyta, německý kytarista Christian Rover, španělský bubeník Jorge Rossy nebo americký saxofonista Chris Cheek, tak i významný český kytarista David Dorůžka a také Kuba Cichocki.

Radek Němejc  (Česko)
Je český jazzový bubeník a perkusista, se narodil v Plzni dne 29. 5. 1971. Jeho prvním učitelem hudby byl legendární český trumpetista František Kučera, poté navštěvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka u profesora Vladimíra Žižky.  Byl vybrán týmem pedagogů z kodaňské konzervatoře na studijní pobyt - workshop v Kodani, pod vedením Ed Thigpena, Barryho Harrise a Django Batese. Na základě účinkování v kapele se Zuzanou Dumkovou, ho oslovil pro spolupráci známý český kontrabasista Jaromír Honzák, se kterým nejprve účinkoval v triu kytaristy Sammyho Vomáčky a absolvoval první koncertní turné po Německu. Následovala další spolupráce s významnými hudebníky z ČR i zahraničí: Karel Růžička s., Karel Růžička j., Antonín Gondolán, Věra Gondolánová, Filip Gondolán, Najponk,  Robert Balzar, Stanislav Mácha, Tomáš Baroš, Julius Baroš, Ondrej Krajňák, Jozsef Botosz, Josef Fečo, Štěpán Markovič, Matija Dedic, W. de Oliveira, Joe Gallardo, Olga Škrancová, Brian Charette, Kornel Fekete-Kovacs, Vojtěch Eckert, Gabriel Jonáš, Tony Pusztai, Ondřej Štveráček, Dan Fiedler, Jiří Nedoma atd.

vstupenky za 200,- Kč si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…