WOLFGANG SELIGO TRIO (Rakousko)


HUDEBNÍ NOSIČE


18.04.2020 19:30  |  Chodovská tvrz


Wolfgang Seligo Trio  (Rakousko)

Wolfgang Seligo - piano / Peter Strutzenberger - kontrabas / Heimo Wiederhoer - bicí

Koncert je součástí koncertní série


Wolfgang Seligo (pianista a skladatel) a jeho Jazz Trio náhodně kombinuje jazz, funk a klasiku. Svými skladbami v různých formacích, i sólových, dosáhl mezinárodního ohlasu. Koncertoval v Pekingu v Zakázaném městě, na Rudém náměstí v Moskvě, ale také v Maroku, Senegalu, Chicagu a Washingtonu. Vedle toho vystupoval na festivalech, v koncertních sériích a v klubech v Evropě, Asii, Africe a v USA.

Peter Strutzenberger (kontrabas) je jedním z nejvšestrannějších rakouských basistů, zahraje vše od jazzu, přes blues, rock až po klasiku. Doprovázel mnohé evropské jazzmany (např Karl Ratzer, Harri Stojka, Dana Gillespie), hrál v produkcích klasiky ve vídeňské opeře, koncertoval s mezinárodně uznávanými hudebníky jako Red Holloway, Big Jay McNeely, Howard Alden a Axel Zwingenberger.

Heimo Wiederhoer (bicí) studoval Jazz a klasickou hudbu a hrál s umělci jako Sheila Jordan, Albert Mangelsdorff, Bill Dobbins, Jimmy Knepper, Ron McClure, Marc Murphy, Andy Bey, Jarmo Savolainen, Phil Markowitz, Ed Neumeister, Karl Ratzer, Gustavo Bergalli, Fritz Pauer, Steve Gut, Bosco Petrovic. Dlouhou dobu byl členem Tria Karlheinze Miklina a spolupracoval s Harri Stojkou.  

ALL ABOUT JAZZ MAGAZINE:
„Seligo je zjevně nesmírně talentovaný jak komponista, tak interpret. Zdá se, že nedokáže nehrát s velkou bravurou, ale protože se okolo tolik toho děje, je relativně snadné se nad to povznést a užívat si opravdu krásný přednes."  Budd Kopman (New York) for allaboutjazz magazine

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…