ALLAN HARRIS BAND


HUDEBNÍ NOSIČE


09.05.2017 19:30  |  Nuselská radnice


Allan Harris - zpěv/kytara
Miki Hayama - piano
Paco Perera - kontrabas
Shirazette Tinnin – bicí/cajon

koncert je součástí koncertní série  


Allan Harris (narozený 1956 v Brooklynu) je mnohokrát oceněný harlemský jazzový zpěvák, kytarista a skladatel. Poutavý entertainer Harris svým eklektickým přístupem vychází ze širokého spektra hudby, kterou poznal v Brooklynu a Harlemu. „Moje nové album je odezvou na hlasy a atmosféru, které formovaly můj umělecký růst. Když jsem dával tyto melodie dohromady, vycházel jsem pouze z mých vzpomínek z mládí na muziku, lidi a zážitky.” V roce 2016 vydal jedenácté album Nobody's Gonna Love You Better vzápětí po nadšených recenzích předchozího alba Black Bar Jukebox z roku 2015. Harrisův repertoár zahrnuje originály, dvě perly z amerických evergreenů, pár jazzových klasiků a hity z Jimi Hendrixe, Steely Dana a Spiral Staircase v novém hávu. Harris vzdává patřičný hold těm, kteří ho inspirovali k jeho vlastnímu vysoce individuálnímu podání a jimiž konkrétně byli Ray Charles, Nat „King” Cole a Eddie Jefferson. Alba jsou sbírkou standardů a originálů, směsicí stylů a žánrů – soulu od Raye Charlese po Lutheara Vandrosse, swingových standardů s typickou elegancí Franka Sinatry-Tonyho Bennetta, balad evokujících Nata „King” Colea.

Harris demonstruje svou obrovskou univerzálnost v celém rozsahu a vysoce kreativní hudební vizi. Swingující jazz, bohatý R&B, okázalé balady, kvílející rock, hřímající blues a dokonce dotek hravé Brazilie jsou vetkány v bezešvý goblén hudební odyssey. Svým hluboce rezonujícím barytonem/tenorem, který je oduševnělý, bohatě expresivní a bezchybný jak v intonaci tak ve frázování, staví Harris na odiv naprostou jistotu a dokonalost v každé spojitosti.

Spolu s Allanem Harrisem, který hraje na akustickou a elektrickou kytaru, vystoupí pianistka Miki Hayama, kontrabasista Paco Perera a bubenice Shirazette Tinnin.

https://www.facebook.com/events/1806868606231701/

https://www.youtube.com/watch?v=Au4Te9vFRf4
https://www.youtube.com/watch?v=i87M10gw98o
https://www.youtube.com/watch?v=pSnk7xYB80k
https://www.youtube.com/watch?v=S4VEnpF2zb0

 

vstupenky za 300,- Kč si můžete objednat na emailu: objednavka@jmw.cz 

nebo zakoupit v předprodejů

GoOut

Ticketpro

Ticketprotal

Ticket Art

 

Klub 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…