ANA CARLA MAZA SÓLO (Kuba)


HUDEBNÍ NOSIČE


25.04.2024 19:30  |  Divadlo Dobeška


Ana Carla Maza (Kuba)

Ana Carla Maza - zpěv, chello 

Koncert je součástí koncertní série


ANA CARLA MAZA

Cellistka a zpěvačka Ana Carla Maza se narodila na Kubě v době, kdy Wim Wenders natáčel Buena Vista Social Club, a na pódiu debutovala v deseti letech.

Klasicky vzdělaná Ana Carla udělala své první hudební krůčky, když vyrůstala ve stále se vracející "rumbero" čtvrti Guanabacaoa v Havaně. Živě si pamatuje, jak se dívala z okna obývacího pokoje své milované babičky a poslouchala a pozorovala afrokubánskou obřadní hudbu a rituál (santería), který se odehrával v protější budově. V pěti letech ji matka (Mirza Sierra, ředitelka dětského sboru) a otec (Carlos Maza, jazzový skladatel a instrumentalista) seznámili s klavírem za pomoci Miriam Valdésové, sestry žijící legendy Chucho Valdése. Svou první strunu violoncella utrhla v osmi letech, kdy ji violoncello přerostlo, a stalo se nástrojem, který bude nazývat svým vlastním.

Ana Carla je violoncellistka v tradičním a organickém slova smyslu. Neuvidíte ani neuslyšíte elektronickou manipulaci nebo smyčkování nástroje. Je to hudebnice, která se neúnavně věnuje zdokonalování svého řemesla. Ana Carla se ve dvanácti letech přestěhovala s rodinou z Kuby do Španělska a v šestnácti se vyzbrojena violoncellem a cílevědomostí vydala hledat Paříž, svou vysněnou hudební destinaci. Složila potřebné zkoušky a byla zapsána na francouzskou hudební konzervatoř. Toto období, studium a vystupování po francouzské metropoli ji nasměruje na cestu tvorby a vystupování, kterou si prodloužila až do dnešních dnů, kdy jí je pouhých 28 let, má za sebou intenzivní koncertování a plodnou nahrávací historii

https://youtu.be/Hm7h24S1lVU

https://youtu.be/ZhhBVOCmlkc

https://youtu.be/C09nsoMJSUo

https://youtu.be/EXm03DK4-IY

https://youtu.be/uAwgr6vl4p0

https://youtu.be/b7Rw3z8CyxM

https://www.youtube.com/watch?v=RsnZmouGMvs

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…