FABIANA STRIFFLER & QUIQUE SINESI (Německo / Argentina)


HUDEBNÍ NOSIČE


29.11.2023 19:30  |  Chodovská tvrz


Fabiana Striffler & Quique Sinesi (Německo / Argentina)

Fabiana Striffler – housle, mandolina / Quique Sinesi – 7strunná kytara, charango

Koncert je součástí koncertní série


Německo-argentinské duo, které tvoří houslistka, mandolinistka a skladatelka Fabiana Striffler (*1988, Schwäbish Hall) a kytarista a skladatel Quique Sinesi (*1960, Buenos Aires), dědictví klasiky a jazzu prolíná s argentinským folklórem i afro-latinským tanečním žánrem candombe. Zároveň ale hudebníci hrdě zdůrazňují i svoji lásku k tangu.

Fabiana se sice narodila v Německu, ale odmala cítila náklonost k latinské kultuře. Vždyť podstatnou část dětství prožila v Itálii, kde začala projevovat intenzivní zájem o umění. Už jako samostatná mladá dáma se přestěhovala „na zkušenou“ do Španělska. Do Německa se vrátila v roce 2009, kdy začala studovat jazzové a klasické housle na berlínské Umělecké universitě (Universität der Künste Berlin).

Na berlínské jazzové scéně si Fabiana brzy vysloužila pověst velkého objevu. Má za sebou spolupráci s osobnostmi jako Anthony Braxton, Vincent Ségal či Kurt Rosenwinkel. A také s „naším“ skladatelem a basistou Tomášem Liškou, hraje na jeho albu Bercheros Odyssey (2014). Se svým triem vydala Fabiana profilové tituly Sweet And So Solitary (2018) a Archiotic (2021). Spolupráci s Quiquem Sinesim zaznamenává album Mahagoni (2018). V posledních letech věnuje podstatnou část tvůrčí energie také scéně pařížské.
Quique Sinesi patří k nejvýznamnějším současným argentinským kytaristům. Hraje nejen na klasický šestistrunný nástroj, ale také na kytary sedmi- a desetistrunné, což pochopitelně vítaně rozšiřuje barevnost harmonického spektra hudby. Navíc rád střídá kytaru a tradiční latinskoamerické drnkací instrumenty jako charango a ronroco.

Sinesi získal cenu Latin Grammy za album Bajo Cero (2003) projektu New Tango Duo: Pablo Ziegler & Quique Sinesi feat. Walter Castro. Později byl na tutéž cenu ještě několikrát nominován. Jako spoluhráče ho oslovili Joe Lovano, Enrico Rava či Markus Stockhausen, vystupoval a nahrával také např. s Orchestrem berlínského rozhlasu. Coby studiový hudebník debutoval v roce 1980 jako host na albu Los Habitantes de la Rutina argentinsko-uruguayské jazzrockové kapely Raices. Od té doby se Sinesiho sidemenská, spolukapelnická a profilová diskografie rozrostla na pět desítek titulů. Vydává alba a koncertuje po celém světě od USA po Japonsko.

https://www.youtube.com/watch?v=8GYu3OICV50

vstupenky zde


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…