HAZMAT MODINE


HUDEBNÍ NOSIČE


19.03.2017 19:30  |  Divadlo U hasičů


Wade Schumann - diatonická harmonika, kytara, banjitar, zpěv Erik Della Penna - zpěv, banjo, kytara Reut Regev - trombon Joseph Daley - suzafon Tim Keiper - bicí, perkuse Steve Elson - baryton a tenorsaxofon, klarinet, duduk, flétna Michael Gomez - akustická a elektrická kytara, banjitar, steel kytara Pamela Fleming - trubka, křídlovka

koncert je součástí koncertní série  


Hazmat Modine je kapela v neustálém pohybu. Nadčasovost, inovace a obsahová bohatost trumfuje u nich nad módními trendy s krátkým trváním. Právě definicí poctivé muziky s americkými kořeny – ale také značně globálnějšími a exotičtějšími – fascinuje Hazmat Modine vzhledem i zvukem, neustálým hledáním a opravdovou angažovaností.

Kapelu založil v roce 1998 Wade Schuman, který skládá a zpívá téměř všechno, co kapela hraje a formuje její  tvůrčí zaměření. Hazmat Modine začleňuje prvotní, hrdelní blues, funky, nefalšované R & B staré školy a nesčetné zvuky z jiných kultur, absorbované během neustálého koncertování ve více než 20 zemích světa. Schuman říká: »Hazmat Modine se snaží dostat k jádru toho, co dělá americkou muziku, imigranti dodávají charakter americké muzice. Probíhá tu přirozený vývoj.  Americká hudba je v podstatě world music, protože se jedná o produkt všech diaspor, které tam kdy přišly.«

HAZMAT je slovo v americké angličtině pro nebezpečné látky, které je vidět na nákladních automobilech nebo speciálních popelnicích. MODINE je značka průmyslového ohřívače vzduchu, který visí v garážích a loftech umělců ... vyrábí se v Muncii v Indianě ... obě slova jsou americká, ale dohromady znějí dost exoticky. Lidé si často myslí, že HAZMAT je turecké slovo.

Hazmat Modine čerpá z bohatého podhoubí americké hudby od 20. a 30. let až do 50. let a počátku 60. let, mísí prvky raného bluesu, swingu, neworleanského R & B a jamajského rocksteady. Složení kapely napovídá o metodice Hazmatu. Schumanova kytara, diatonická harmonika a intenzivně zemitý zpěv udávají tón. Hutná baterie zvuků – tuba, harmonika, trubka, křídlovka, trombon, tenor- a barytonsaxofon, pikola a duduk, banjo, mandocello a havajská kytara – hledá strukturální a melodické vnější hranice pečlivě utkaných skladeb Hazmatu, zatímco kytary a bicí uzemní  groove a akusticky je okoření.

https://www.facebook.com/events/1705060603137422/

https://www.youtube.com/watch?v=4ComoycZts8
https://www.youtube.com/watch?v=n58tlDXDLO81

recnze posledního CD v angličtině (Tony Ozuna)

vstupenky si můžete zakoupit přes Goout, Ticketpro, TicketArt, Ticketportal.

vstupenky na místě 400,- Kč 

Klub 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11

Loading…