MIRANDA (Portugalsko)


HUDEBNÍ NOSIČE


MirAnda (Portugalsko)

Marta Miranda - zpěv / Diogo Caetano -  katara, zpěv / Simone Carugati - elektrická kytara, zpěv / Santus - perkuse a programming

Koncert je součástí koncertní série

ve spolupráci s 


MirAnda nás během koncertu se svou tříčlennou kapelou nechá slyšet svou novou hudbu, pozoruhodnou škálu veselých verzí fada. 
Série koncertů a stejnojmenné CD "Žena ve městě" je pokračováním hudebního stylu, který MirAnda vytvořila a rozvinula s kultovní skupinou OqueStrada: "FadoBeat". S OqueSreadou navštívila Prahu 12.5.2012.

Klasické fado jako výchozí bod, spojený s tradičními španělskými vlivy, s francouzským šansonem, s kreolskou funanou z Kapverd a latinskoamerickými rytmy. Styly se prolínají a zpívají se v portugalštině, kapverdském crioulo, francouzštině nebo španělštině. 

Texty MirAndy jsou o životě ve velkoměstě Lisabonu, o životě ve městě na jihu, o životě kosmopolitní ženy a zpěvačky dneška. Texty korespondují s hudbou, která působí rozhodně vesele, vyzařuje radost ze života a chuť žít. Cílem MirAndy je obnovit tradici portugalského fada, nezachovat smutné fado, ale spojit smutek a radost. 

Její energické koncerty, z nichž vyzařuje štěstí a radost ze života, ji zavedly mimo jiné do Norska-Osla, kde se na slavnostním předávání Nobelovy ceny míru dělila o pódium s takovými hvězdami, jako je Seal, a dosáhla tak svého mezinárodního průlomu. 
Nyní MirAnda pokračuje na své hudební cestě se svou novou kapelou (Diogo Caetano - kytara, zpěv; Santus - bicí a programování; Simone Carugati - elektrická kytara a zpěv) v kvartetu a zavede nás do živého Lisabonu se všemi jeho různými kulturami, které činí toto město tak jedinečným. 

Živá vystoupení MirAndy vyvracejí názor, že hudba z Portugalska musí být vždy melancholická. Při střetu hudebních stylů se jen stěží zastaví taneční noha. Naživo na pódiu je MirAnda s kapelou opravdovým zážitkem! Zažijte pulzující kosmopolitní, životem kypící Portugalsko.

https://youtu.be/7zB-eHDbSXI?t=2


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…