SIMONE REIFEGERSTE TRIO (Německo / Česko)


HUDEBNÍ NOSIČE


13.06.2021 19:00  |  Muzeum v Jílovém u Prahy


Simone Reifegerste Trio (Německo / Česko)

Simone Reifegerste - zpěv, Joe Kučera - saxofón, Vladimír Strnad - piano

Koncert je součástí koncertní série


Simone Reifegerste se narodila v Berlíně-Neukölln. Než začala mluvit, běhat nebo přemýšlet, začala zpívat. Když pak byla dospělá, věnovala se jen muzice. Na př. se skupinou „Be Mine Or Run“ potěšila diváky po celém Německu na koncertních turné.  V roce 1997 byla kapele udělena cena německých hudebních kritiků za album „Beautiful People“. V roce 2011 nahrála spolu s polským klavíristou Chrisem Szachnowskim a Joe Kučerou nádherné CD „AM I“.

Saxofonista Joe Kučera se objevil na více než 5 desítkách  LP a CD, nahraných v nejrůznějších částí  světa (Londýn, Praha, Los Angeles, Berlín, Kolín nad Rýnem a další).  Prostřednictvím své nenapodobitelné  vlastní lyrické hry, byl zván ke spolupráci s mnoha mezinárodně uznávanými hudebníky, jako jsou na příklad  Alexis Korner, Tony Sheridan, Jesse Ballard, Hans Hartmann, Pete Wyoming Bender, Bob Lenox, Jackie Leven a další. Spolupracoval také i českými legendami jako jsou Luboš Andršt, Michal Prokop, Honza Hrubý ...  Hrál na koncertech v letech1990-91 (po Československu i v Japonsku či v Paříži a v Berlíně)  s Martou Kubišovou  (LP Někdy si Zpívám).

Na Kučerově aktuálním, po dlouhé době opět autorském, CD "Take a Heart" vedle hry na saxofon i zpívá a to česky i anglicky.

Třetí v této partě je pražský pianista Vladimír Strnad. Absolvent Státní konzervatoře v Praze, dlouholetý člen komorního souboru Kinsky Trio Prague, se kterým natočil několik CD a podnikl mnoho úspěšných turné (např. Španělsko, Francie, Mexiko, USA, Kanada). Spolupracuje také s operními zpěváky (Christina Kluge, Edita Randová). Jeho klavír zní v mnoha českých filmech (Musíme si pomáhat, Kráska v nesnázích, Obsluhoval jsem anglického krále). Hraje v Jan Štolba Quartet, Petra Vlková Band, doprovází Evu Emingerovou a Elenu Sonenshine.

Koncert podporuje 

 

vstupenky zde

 

 

 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7

Loading…