TAMARA OBROVAC QUARTET


HUDEBNÍ NOSIČE


Tamara Obrovac - zpěv
Matija Dedić- klavír
Žiga Golob - kontrabas
Krunoslav Levaćić - bicí

koncert je součástí koncertní série  

 


Tamara Obrovac (Chorvatsko)
„Jazz je moje svoboda, moje kořeny jsou má vnitřní pravda“

Chorvatská  zpěvačka,  flétnistka, skladatelka i textařka se narodila v roce 1962 v Pule, kde také  vystudovala  hudební školu. Je jednou z nejdůležitějších a nejuniverzálnějších osobností chorvatské hudební scény. Díky istrijské lidové hudbě, kterou využívá při vytváření svého hudebního projevu, získala v posledních několika letech velkou popularitu. Kromě mezinárodní koncertní činnosti skládá hudbu pro balet, divadlo a film a je stálou členkou mezinárodního balkánského souboru. 
Tamara Obrovac je tvůrčí muzikantkou. Známou se stala pro své vysoce estetické výkony. Její interpretace jsou prostoupeny spontánností, improvizací, vynalézavostí, svobodou, humorem a silnou komunikativností.  Nejnáročnější úpravy prováděné s lehkostí a jednoduchostí jsou charakteristické pouze pro největší umělce. Její hudební kariéra začala v Záhřebu na začátku roku 1980, kdy začala studovat sociologii. Pak založila vlastní kapelu, která hrála její skladby. Pomalu objevuje Záhřeb a lublaňskou jazzovou scénu a začíná hrát s mladými chorvatskými a slovinskými jazzovými hudebníky. Zároveň začala se studiem jazzového zpěvu. Sklony k experimentování, kterými se podílela na projektech, přinesly vždy něco nového. Jako osoba s fantazií a nápady se však chtěla zaměřit  na vlastní projekty. 
Ve válce, začátkem roku 1990 mlčelo mnoho aktivit, včetně klubových vystoupení jak v Chorvatsku, tak ve Slovinsku. Tamara se vrací do rodné Istrie nedotčené válkou, pracuje na své vlastní hudební výchově a připravuje svoje první CD „Triády”, které vydala v roce 1996. Byla to kompilace, ve které  představila tři oblasti přítomné ve své práci: jazzové standardy interpretované jazykem moderního jazzu, originální anglické jazzové skladby a skladby inspirované istrijskou lidovou hudbou. Toto CD přineslo svěžest a nový způsob myšlení na jazzovou scénu. Všechny písně jsou zpívané v dialektu. Jedná se o výjimečné dílo neobvyklé síly, intelektuální a duchovní prolnutí zvyků, folklóru , jazyka, hudby a ducha Istrie. V té době začíná vystupovat i v sousedních zemích, Itálii, Slovinsku, Rakousku. Tamara Obrovac se definitivně stala mimořádnou umělkyní přítomnou na evropské hudební scéně. 

V rámci projektu JMW 2017 vystoupí se svým kvartetem: Tamara Obrovac - zpěv, Matija Dedić- klavír, Žiga Golob - kontrabas, Krunoslav Levaćić - bicí

https://www.facebook.com/events/1755317788054549/


https://youtu.be/95feqZMWuxo
https://youtu.be/T6GEQ90J0AM

Vstupenky je možno zakoupit v předprodejích Goout, Ticketpro, Ticketportal a Ticket Art

vstupenky na místě 300,- Kč

Klub 


PARTNEŘI

logo - Magistrát hlavního města Prahy
logo - Ministerstvo kultury ČR
logo - Městská část Prahy 2
logo - Městská část Prahy 1
logo - Městská část Prahy 4
logo - Městská část Prahy 11
logo - Městská část Prahy 5
logo - Městská část Prahy 6
logo - Raiffeisen Leasing
logo - Art District Prague 7
logo - Městská část Prahy 3

Loading…